Naše lekce NW

LEKCE ZVANÁ ÚVODNÍ

Trvá 1,5 hod a dozvíte se v ní něco málo o historii NW, potřebné výzbroji a výbavě. Především však získáte dobré základy a procvičíte si správnou techniku Nordic Walking. Je vhodná pro začátečníky, ale i pro ty, kdo si svým stylem severské chůze nejsou zcela jistí. 

Naše trasy Vás v počátcích provedou hlavně po areálu Rekreačních lesů Podhůra.


LEKCE POKRAČOVACÍ

Pokud chcete svoji techniku ještě více vylepšit, nebo Vás chození ve skupině chytlo, můžete s námi pokračovat. 

Připravili jsme pro Vás tři cca dvouhodinové tématické okruhy v délce 6 - 8 km. Projdeme spolu Strádovské peklo, Slavickou oboru a místa, která jste možná dosud ještě  neviděli, i když je máme  za humny. Nudit se určitě nebudete! 


ZDRAVÝ DEN S NW

Pro absolventy našich kurzů plánujeme od  jara  půldenní až celodenní sobotní výlety. Alespoň 1 x za měsíc, v délce kolem 10 - 20 km. Zatím jsou natrasovány okruhy okolo Žďáru nad Sázavou, Hlinska, Chocně, ale také u nás doma... 

Ve speciálních kurzech chceme zapojit budoucí maminky i ty, kdo NW uvítají jako alternativní zdravotně rehabilitační aktivitu.PRIESSNITZ WALKING 

 NW v kombinaci s dechovým cvičením a částečným ochlazováním rukou a nohou v ledové vodě je neskutečný zážitek, který vás opravdu dostane! Uvědomíte si, že na "starých pravdách" opravdu něco je... Do výbavy jsme tedy přidali karimatky a  ručníky :-) Přejme si jen dost tekoucích pramenů a potoků!Vincenz Priessnitz byl prostý sedlák ze zapadlého koutu Jeseníků, ale geniální pozorovatel přírody s výbornou pamětí a intuicí. Sám se vyléčil po těžkém úrazu, až k němu začali chodit lidé z okolí. Zavedl úplně jinou formu léčení - vyvedl nemocného do přírody, oprostil ho od starostí a dal mu radost ze života. V roce 1822 přestavěl dřevěnou rodnou chalupu na kamenný dům a v jedné místnosti umístil necky, do kterých přivedl vodu z domácího pramene. Pacienty potíral, dával zábaly, máčel ... a prohlašoval, že nestačí léčit samotnou nemoc, nýbrž memocného, jeho životní funkce, činnost jeho orgánů a jeho vůli - člověka v jeho celku. Léčil vodou, pobytem a pohybem na zdravém vzduchu, pracovní terapií, pravidelnou životosprávou. Jako první prosazoval NÁVRAT ČLOVĚKA K PŘÍRODĚ.