Naše lekce NW

LEKCE ZVANÁ ÚVODNÍ

Trvá 1,5 hod a dozvíte se v ní něco málo o historii NW, potřebné výzbroji a výbavě. Především však získáte dobré základy a procvičíte si správnou techniku Nordic Walking. Je vhodná pro začátečníky, ale i pro ty, kdo si svým stylem severské chůze nejsou zcela jistí. 

Naše trasy Vás v počátcích provedou hlavně po areálu Rekreačních lesů Podhůra.

Cena lekce: 150 Kč  

LEKCE POKRAČOVACÍ

Pokud chcete svoji techniku ještě více vylepšit, nebo Vás chození ve skupině chytlo, můžete s námi pokračovat. 

Připravili jsme pro Vás tři cca dvouhodinové tématické okruhy v délce 6 - 10 km. Projdeme spolu Strádovské peklo, Slavickou oboru a místa, která jste možná dosud ještě  neviděli, i když je máme  za humny. Nudit se určitě nebudete! 

Cena lekce: 150 Kč 

Cena za tři lekce: 400 Kč / osobu


ZDRAVÝ DEN S NW

NEJEN pro absolventy našich kurzů plánujeme půldenní až celodenní sobotní výlety. Alespoň 1 x za měsíc, v délce kolem 10 - 20 km. Zatím jsou natrasovány okruhy okolo Žďáru nad Sázavou, Hlinska, Chocně, ale také u nás doma... 

Ve SPECIÁLNÍCH kurzech chceme zapojit budoucí maminky i ty, kdo NW uvítají jako alternativní zdravotně rehabilitační aktivitu.

Cena ZDsNW: 100 Kč + 30 Kč půjčení holí (náklady spojené s dopravou a vstupy si účastníci hradí sami)  


Ceny platí pro skupinovou výuku. Min. počet účastníků ve skupině jsou 3 max. pak 12 osob. V případě individuálních požadavků je cena stanovena na 300 Kč za lekci. 


Připravujeme:


PRIESSNITZ WALKING 

 NW v kombinaci s dechovým cvičením a částečným ochlazováním rukou a nohou v ledové vodě je neskutečný zážitek, který vás opravdu dostane! Uvědomíte si, že na "starých pravdách" opravdu něco je... Do výbavy jsme tedy přidali karimatky a  ručníky. Přejme si jen dost tekoucích pramenů a potoků!            Funkční trénink - BodyWeight

Jak už název napovídá, využívá jako nástroj váhu tvého těla. Funkční trénink je to nejlepší, co fitness v posledních letech nabízí, zapojíš při něm více svalových skupin najednou. Cvičení je tedy velmi vzdáleno aktivitě v posilovně, kdy se stroje zaměřují jen na určitou svalovou skupinu, která je izolovaná od zbytku těla. Funkční trénink je rozmanitý jak pro svalstvo, tak pro zapojení mozku, rozvíjí pevnost, sílu, pružnost, pohybový rozsah a vytrvalost. Zlepšuje kardiovaskulární kondici a dochází u něj ke značnému spalování kalorií = hubnutí.

Funkční trénink je vhodný pro každého - muže i ženy, bez ohledu na věkovou kategorii a tělesnou kondici.


Někdo se možná ptá, proč platit za něco, co je tak jednoduché, že se to mohu naučit sám? Není to trochu ujeté, platit někomu za to, že mi dá do rukou hole a řekne mi "Jdi severskou chůzí...!" ?

Mnohým lidem se opravdu jeví NW jako banální pohybová aktivita, ke které nepotřebují speciálně vyškoleného instruktora a pokládají za zbytečné vyhledat odbornou pomoc k výuce chůze s holemi. Díky této doměnce se pak ale pro mnohé stane následně NW činností, která je neefektivní, nepříjemná, špatně technicky prováděná a bohužel někdy i nebezpečná. Nordic Walking je však především úžasná a svébytná sportovní disciplína, která klade nemalé nároky na zvládnutí základní techniky.

Někdo se mohl do teď domnívat, že NW je vhodný jenom pro starší a obézní osoby, které již nemohou běhat a hole jsou jim pouze pomůckou k udržení stability. Opak je pravdou! Vlivem zapojení horní poloviny těla pomocí holí dochází při NW k aktivaci velkého množství svalů a tím ke zvýšení celkového energetického výdeje. Z tohoto důvodu je NW ideální nejen pro udržení dobré kondice , ale také z hlediska šetrnosti ke kloubům a svalovým úponům. Na druhé straně je zřejmé, že NW může mít při špatném technickém provedení i negativní vliv na pohybový systém. Mohli bychom se setkat s přetížením ramenního pletence, krční páteře či kolenních kloubů, nebo s přetížením hrudní a bederní páteře.

Nabízíme Vám možnost naučit se správnou techniku v našich kurzech. Jsme vyškolení instruktoři, registrovaní v Českomoravské federaci Nordic Walking a proto používáme metodiku výuky NW podle nejvyšších standardů. Stejně jako u jiných sportů existují u NW postupy a zásady, které by se měly při učení a tréninku chůze s holemi dodržovat. Pod naším odborným vedením se naučíte technice rychleji, efektivněji a bez nežádoucích špatných technických stereotypů.