NORDIC  WALKING  Chrudim


Trávíte rádi volný čas venku, ale chůze je pro vás příliš pomalá a běhat se vám nechce? Zkuste přijít na chuť severské chůzi, které se může věnovat takřka každý. Nordic Walking je super pohybová aktivita pro mladou generaci i seniorský věk, pro budoucí maminky i lidi se zdravotním handicapem. A k čemu je chůze s hůlkami dobrá? Když ji budete provozovat pravidelně, zlepšíte si fyzickou kondici a také se postupně zbavíte nadbytečných kil.

Dostaň se do kondice s holemi

Pokud máte sedavé zaměstnání a potřebujete se hýbat, ovšem dřina na posilovacích strojích ve fitku vás neláká, vyzbrojte se hůlkami a hurá na čerstvý vzduch. Nordic Walking hole jsou skvělou pomůckou při procházkách v přírodě, v letní i zimní sezoně. Při chůzi vám umožní správně zapojit celé tělo a napomohou k udržení rovnováhy. 

Zdravá a dynamická chůze

Kouzlo severské chůze (Nordic Walking) objevili Finové, ale dnes už má své věrné příznivce po celém světě. Také chcete populární chůzi s hůlkami vyzkoušet? Potřebovat budete správné Nordic Walking hole a nezapomeňte na vhodnou obuv, která by měla být pohodlná, pružná a odolná proti vlhkosti. 

Kam si vyšlápnout...

Terén si můžete zvolit podle své potřeby. Někdo má rád kopce, jinému se nejlíp chodí po lesních stezkách a někomu nevadí ani asfaltová silnice. Potkat po cestě turisty s dlouhými holemi není žádnou zvláštností, Nordic Walking už dávno není jen módním výstřelkem a speciální hůlky se staly standardní součástí turistické výbavy.

V čem vám severská chůze prospěje?

Při chůzi s holemi zatěžujete téměř 90 % svalů v těle, avšak šetříte jinak velmi namáhané klouby dolních končetin. Pozitivně ovlivňuje jak pohybový aparát, tak i kardiovaskulární systém.  Zvyšuje spotřebu energie a zbavuje tělo nadbytečného tuku.  Zlepšuje fyzickou kondici a napomáhá k dobré psychické pohodě.

Když chcete zhubnout

Ve srovnání s klasickou chůzí při Nordic Walking spálíte v průměru o 20 % více energie. Jinak řečeno, běžnou 50minutovou procházku můžete nahradit půlhodinkou chůze s hůlkami. Postupně se propracujete k trvalému snížení hmotnosti a celkové pružnosti svalů. To už stojí za tu námahu!