Aktuality

ZDRAVÝ DEN S NW CHRUDIM

V sobotu 17.listopadu 2018 nás čeká 13 km pochod barevnou podzimní přírodou z Trhové Kamenice k lomům, údolím Chrudimky do skanzenu Vysočina, navštívíme také restauraci ve Svobodných Hamrech a zastavíme se u původního železného hamru. Bližší informace k dopravě domluvíme po telefonu (tentokrát to vypadá na auta).
Stačí kliknout na https://mapy.cz/s/37Jrr a mapa se otevře.

Kontakt pro přihlášení a rezervaci holí 739031081. Těšíme se na vaši účast!


ZDRAVÝ DEN S NORDIC WALKING CHRUDIM

V sobotu 13.10. 2018 se zúčastníme charitativní akce "VYCHODÍME TO TĚM, CO CHODIT NEMOHOU", kterou pořádá Českomoravská federace Nordic Walking (www.cmfnw.cz) ve spolupráci se Spolkem Martina Zacha (muže roku 2009, který den
po svém vítězství utrpěl těžké poranění krční páteře a ochrnul). Přidáte se na pochod 2 nebo 7 km, prohlídku areálu zámeckého parku Konopiště a návštěvu Benešova a zříceniny minoritského kláštera?                                                                                      

 Po domluvě (tel. 739031081) pojedeme vlakem nebo auty.


ZDRAVÝ DEN S NW CHRUDIM

V sobotu 22.září 2018 nás čeká 14 km trasa z Nasavrk Keltskou NS a údolím Chrudimky na zříceninu hradu Strádov, překonáme žebříky u Vodní elektrárny Práčov, navštívíme Penzion Obora v Trpišově a možná i vyhlídkovou věž Na Chlumu. Bližší informace k dopravě: BUS č. 650555 z Pardubic 7.30 hod, z Chrudimi 7.53, Nasavrky náměstí 8.18 hod. Kontakt pro přihlášení a rezervaci holí: Olda - tel. 703484341

Stačí kliknout na   https://mapy.cz/s/2X6Al   a mapa se otevře. Těšíme se na vaši účast!


ZDRAVÝ DEN S NW - V sobotu 21.7.2018 jsme obešli Sečskou přehradu! Sejdeme sev 9 hod na parkovišti u hráze (doprava auty nebo autobusem č. 650555 1 z Pardubic přes Chrudim a zpět v 18 hod. ze Seče linkou 650555 4). Na trase dlouhé 15 km se seznámíme s historií přehrady, židovského hřbitova v Hoješíně, hradu Oheb a Vildštejn. Třikrát :-)  můžeme zastavit na občerstvení. Mapa trasy je https://mapy.cz/s/2IVIc

Prosíme nahlaste vaši účast a zájem o zapůjčení holí na tel. 739 031 081     


V sobotu 19. května 2018 jsme na Báře chodili pro ty, co chodit nemohou...

Dopoledne se mohli účastníci pod vedením instruktorů NW seznámit s technikou NW na 5 km dlouhém FIT okruhu. Rodiny s dětmi a vozíčkáři se vydali na Kočičí hrádek, 28 účastníků akce využilo možnosti zdarma navštívit Muzeum Švýcárna a pár odvážlivců absolvovalo 7 km dlouhý SPORT okruh. Celý den měli účastníci možnost ochutnat výborné zdravé pečivo z kruhu zdraví a zakoupit velmi pěkné výrobky z Centra denních aktivit DSS Slatiňany a někteří se pak těšili i z vyhraných hodnotných cen z tomboly.

Martin Zach představil kolekci pohodlného, slušivého a funkčního oblečení pro vozíčkáře a s kolektivem sportovců ze spolku Atletika bez bariér Pardubice předvedli hody kuželkou, oštěpem a vrh koulí. Diváci si pak mohli zkusit svoje schopnosti - ti nejlepší získali odměnu od Města Chrudim a Města Slatiňany. Se svými výkony nezůstaly pozadu ani děti.

Účelem akce nebylo pouze získat finanční prostředky pro Spolek Martina Zacha, jehož cílem je rozvoj a podpora aktivního způsobu života lidí s poraněním míchy. Chtěli jsme účastníkům také přiblížit činnost spolku Atletika bez bariér Pardubice a seznámit je s prostředím areálu u rozhledny Bára. Byla to příležitost nejen k příjemnému prožití sobotního dne, ale hlavně svoji účastí, případně financemi podpořit spolky sdružující postižené lidi. Z reakcí účastníků vyplývá, že se jim akce a její smysl líbil. Strávili jsme společně krásný den a na závěr pak předali výtěžek z akce ve výši 15 700,- Kč Spolku Martina Zacha.

Za spolupráci děkujeme ČMFNW a instruktorům NW z Plzně, Pardubic, Náchoda a Poličky, spolku Atletika bez bariér Pardubice, Městským lesům Chrudim s.r.o., podpoře Města Chrudim a Slatiňany, firmám SANASPORT, FIZAN, TRIOP, HUDY sport Pardubice, ESTHEMED, KOLISTA, Print promotion, Mlsný pecivál, DSS Slatiňany, Kruh zdraví, STAPRO a.s., restaurace MONACO, Rodinná farma Částkov, Ovoce a zelenina na Kateřině - Chrudim, Pekárna Jarča s.r.o. - Slatiňany, Autoškola EVA a VZP, ZPMVČR, ČPZP A OZP. Za propagaci akce pak zvláště děkujeme Českému rozhlasu Pardubice, dále portálu Železné hory. net, Hamzově  léčebně , infocentru v Hlinsku a Heřmanově Městci.  Poděkování patří i všem našim přátelům, kteří dorazili a pomáhali nám s organizací.

Věříme, že se nám podobnou akci podaří zorganizovat i za rok...…           MOC DÍKY VÁM VŠEM!


Chůze je to nejlepší, co můžete darovat svému tělu + pozvánka na sobotu 19.5.2018

v Radioporadně ČR Pardubice 14.5.2018

Kdo neslyšel a má teď čas, tak tady:


ZDRAVÝ DEN S NW - sobota 7.4.2018 - jedeme vlakem (z Chrudimi v 9.24 hod., vystupujeme na Krouna zastávka) do Otradova, odkud se vydáme podél Krounky do Předhradí a odtud vlakem ve 14.27 hod zpět. Na trase dlouhé 13 km budeme obdivovat jarní byliny, kapli v Kutříně a bývalý hrad Rychmburk a domluvené je i otevření restaurace v Šilinkově dole. Stačí kliknout na https://mapy.cz/s/2weZ4 a mapa se otevře.  Prosíme nahlašte vaši účast a zájem o zapůjčení holí na tel. 739 031 081. Těšíme se!


ZDRAVÝ DEN S NW - sobota 17.3.2018 - NEBUDE :-(
Vyrážíme vlakem v 9.24 hod z Chrudimi do Proseče, kde jsme dle jízdního řádu v 10:27. Čeká nás trasa dlouhá necelých 10km. Projdeme Toulovcovy maštale a jedním z cílů naší výpravy bude také rokoková křížová cesta v Nových Hradech. Abychom společně navnímali atmosféru místa a využili i příhodnou předvelikonoční dobu, chtěli bychom Vás pozvat k objevování pašijového příběhu na jednotlivých zastaveních této unikátní kamenné galerie. Pro návrat bychom pak měli stihnout autobus ve 14:08 z nám. v Nových Hradech.
Trasa ke stažení zde: https://mapy.cz/s/2qGIc

ZMĚNA TERMÍNU AKCE !!!

Výšlap Proseč - Nové Hrady, plánovaný na sobotu 17.3. překládáme o týden, na sobotu 24.3.2018.

Doufáme, že kotrmelec v počasí tentokráte do plusu, vytáhne ven více příznivců chůze otevřenou krajinou a bude to konečně i na opravdovou jarní pohodu :-)

Plán zůstává stejný jako minule. Prosíme, hlaste se jako obvykle do čtvrtečního večera. 

Díky! Ahoj.Kouzelná hůl nordic walking. 

v Radioporadně ČR Pardubice 6.2.2018 

Kdo neslyšel a má teď čas, tak tady:UŽ ZASE CHODÍME! Prodloužila se viditelnost, takže jsme zahájili  čtvrteční lekce - zatím od 16 hod. Systém zůstává stejný jako dřív - hlaste se telefonem nebo e-mailem, zájem vám bude potvrzen a hodinu před konáním lekce dostanete potvrzovací sms, že se lekce koná a kde se sejdeme. Těšíme se na nové zážitky!

  • ZDRAVÝ DEN S NW - sobota 10.2.2018 - Tentokrát jedeme vlakem (v 9.24 hod z Chrudimi) do Vrbatova Kostelce. Čeká nás 10 km údolím Žejbra, okolo kostela sv. Jana Křtitele do Podlažic, kde nás čeká otevření kostela sv. Markéty a krátký koncert na varhany. Dále jdeme do Chrasti na vlak (návrat ve 13.34.nebo 14.55 hod), můžeme se stavit i na něco dobrého :-)  Stačí kliknout na https://mapy.cz/s/2kjZI a mapa se otevře. Podrobnější organizace proběhne telefonicky (tel. 739 031 081). 

PF 2018   PŘEJEME VŠEM PŘÁTELŮM A PŘÍZNIVCŮM NORDIC WALKING DO NOVÉHO ROKU HODNĚ ZDRAVÍ, ŠTĚSTÍ, LÁSKY A NACHOZENÝCH KILOMETRŮ ! POJĎTE S NÁMI CHODIT I LETOS ! Olda a Pavla


Koukněte se do  KALENDÁŘE, připravili jsme termíny na delší sobotní výšlapy ! 

Adventní pochod 9.12.2017 - 18 km z Nové  vsi na Krásné, Horní Bradlo, pralesem na  Polom (prohlídka kostela sv. Kunhuty), přes rozhlednu na Zubří do Trhové Kamenice - Stačí kliknout na https://mapy.cz/s/26rxX a mapa se otevře. Dopravu domluvíme podle počtu přihlášených. Je možné jít jen 9 km, když se k nám připojíte v Horním Bradle.Vychodíme to těm, co chodit nemohou?

Takový byl podtitul charitativní akce pořádané Českomoravskou federací Nordic Walking (ČMF NW), která se uskutečnila v sobotu 14.října 2017 v areálu zámeckého parku Konopiště. Účelem akce bylo získat finanční prostředky pro Spolek Martina Zacha. Cílem tohoto sdružení je rozvoj a podpora aktivního způsobu života lidí s handicapem, především paraplegiků a kvadruplegiků. Martin Zach představil kolekci pohodlného, slušivého a funkčního oblečení pro vozíčkáře, které vyrábí
firma FZ WEAR. Pokud vás tato problematika zajímá, podívejte se na www.fzwear.  Díky hezkému počasí a nenáročným trasám v délce 2 a 7 km akci podpořilo 120 účastníků z celé ČR. Za Nordic walking Chrudim jsme se akce zúčastnili zároveň jako pozorovatelé, protože příští rok plánujeme uskutečnění 2. ročníku také v areálu Rekreačních lesů Podhůra. Přidáte se?Popis k fotografii: Zleva doprava: Pavla Šimonová a Oldřich Kutil - NW Chrudim, Jana Stejskalová - předsedkyně ČMF NW, Petr Jež - poradce pro výživu a sport, dole: Míra Piskač - účastník akce a Martin Zach Hledáte praktický dárek pod stromeček, k narozeninám, nebo jen tak? Darujte POUKAZ na úvodní a pokračovací lekce NW! K vyzvednutí na našich lekcích, nebo na dobírku poštou. 

                 CENA za poukaz 150,- Kč

                 CENA za poukaz 400,- Kč