Aktuality

ZDRAVÝ DEN S NW  - sobota 7.4.2018 - jedeme vlakem (z Chrudimi v 9.24 hod., vystupujeme na Krouna zastávka) do Otradova, odkud se vydáme podél Krounky do Předhradí a odtud vlakem ve 14.27 hod zpět. Na trase dlouhé 13 km se budeme obdivovat jarní byliny, kapli v Kutříně a bývalý hrad Rychmburk a domluvené je otevření restaurace v Šilinkově dole. Stačí kliknout na https://mapy.cz/s/2oznT  a mapa se otevře. Prosíme nahlašte vaši účast a zájem o zapůjčení holí na tel. 739 031 081. Těšíme se!
ZDRAVÝ DEN S NW - sobota 17.3.2018

Kouzelná hůl nordic walking. v Radioporadně ČR Pardubice 6.2.2018 

Kdo neslyšel a má teď čas, tak tady:

https://pardubice.rozhlas.cz/kouzelna-hul-nordic-walking-oprete-se-o-ni-a-ziskejte-novou-energii-6703798

UŽ ZASE CHODÍME! Prodloužila se viditelnost, takže jsme zahájili  čtvrteční lekce - zatím od 16 hod. Systém zůstává stejný jako dřív - hlaste se telefonem nebo e-mailem, zájem vám bude potvrzen a hodinu před konáním lekce dostanete potvrzovací sms, že se lekce koná a kde se sejdeme. Těšíme se na nové zážitky!

Kdyby jste nás chtěli SLYŠET, tak v úterý 6.2. v 10 hod v Radioporadně ČR Pardubice na frekvenci 104,7 . Kromě jiného zazní audio-pozvánka na únorový Zdravý den s NW!

  • ZDRAVÝ DEN S NW - sobota 10.2.2018 - Tentokrát jedeme vlakem (v 9.24 hod z Chrudimi) do Vrbatova Kostelce. Čeká nás 10 km údolím Žejbra, okolo kostela sv. Jana Křtitele do Podlažic, kde nás čeká otevření kostela sv. Markéty a krátký koncert na varhany. Dále jdeme do Chrasti na vlak (návrat ve 13.34.nebo 14.55 hod), můžeme se stavit i na něco dobrého :-)  Stačí kliknout na https://mapy.cz/s/2kjZI a mapa se otevře. Podrobnější organizace proběhne telefonicky (tel. 739 031 081). 

PF 2018   PŘEJEME VŠEM PŘÁTELŮM A PŘÍZNIVCŮM NORDIC WALKING DO NOVÉHO ROKU HODNĚ ZDRAVÍ, ŠTĚSTÍ, LÁSKY A NACHOZENÝCH KILOMETRŮ ! POJĎTE S NÁMI CHODIT I LETOS ! Olda a Pavla

ZDRAVÝ DEN S NORDIC WALKING - V sobotu 13.1.2018 pochod z Heřmanova Městce přes park,  Bačalský mlýn, Palučiny a Dubinec  do Sobětuch. Trasa 14 km dlouhá vede podhůřím Železných hor, čekají nás kouzelné výhledy do Polabí.  Doprava auty, dohodneme se telefonicky. Stačí kliknout na https://mapy.cz/s/2fV4v a mapa se otevře. Těšíme se!

Koukněte se do  KALENDÁŘE, připravili jsme termíny na delší sobotní výšlapy ! 

Adventní pochod 9.12.2017 - 18 km z Nové  vsi na Krásné, Horní Bradlo, pralesem na  Polom (prohlídka kostela sv. Kunhuty), přes rozhlednu na Zubří do Trhové Kamenice - Stačí kliknout na https://mapy.cz/s/26rxX a mapa se otevře. Dopravu domluvíme podle počtu přihlášených. Je možné jít jen 9 km, když se k nám připojíte v Horním Bradle.


Vychodíme to těm, co chodit nemohou?

Takový byl podtitul charitativní akce pořádané Českomoravskou federací Nordic Walking (ČMF NW), která se uskutečnila v sobotu 14.října 2017 v areálu zámeckého parku Konopiště. Účelem akce bylo získat finanční prostředky pro Spolek Martina Zacha. Cílem tohoto sdružení je rozvoj a podpora aktivního způsobu života lidí s handicapem, především paraplegiků a kvadruplegiků. Martin Zach představil kolekci pohodlného, slušivého a funkčního oblečení pro vozíčkáře, které vyrábí
firma FZ WEAR. Pokud vás tato problematika zajímá, podívejte se na www.fzwear.  Díky hezkému počasí a nenáročným trasám v délce 2 a 7 km akci podpořilo 120 účastníků z celé ČR. Za Nordic walking Chrudim jsme se akce zúčastnili zároveň jako pozorovatelé, protože příští rok plánujeme uskutečnění 2. ročníku také v areálu Rekreačních lesů Podhůra. Přidáte se?Popis k fotografii: Zleva doprava: Pavla Šimonová a Oldřich Kutil - NW Chrudim, Jana Stejskalová - předsedkyně ČMF NW, Petr Jež - poradce pro výživu a sport, dole: Míra Piskač - účastník akce a Martin Zach Hledáte praktický dárek pod stromeček, k narozeninám, nebo jen tak? Darujte POUKAZ na úvodní a pokračovací lekce NW! K vyzvednutí na našich lekcích, nebo na dobírku poštou. 

                 CENA za poukaz 150,- Kč

                 CENA za poukaz 400,- Kč